Iš Gabrieliaus Landsbergio – griežtas tonas Vakarams: „Europa susiduria su iššūkiais, galinčiais tapti 5 straipsnio išbandymu“

Naujienos

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis socialiniame tinkle „X“ paragino Vakarų lyderis imtis tvirtų sprendimų Ukrainos atžvilgiu. „Ukrainai trūksta amunicijos ir ji priversta atsitraukti. Europa susiduria su iššūkiais, galinčiais tapti 5 straipsnio išbandymu“, – pažymėjo ministras.

Vakarų neveiksnumas, ant G. Landsbergio, gali priversti prie pasaulio destabilizacijos, kurios Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir siekia.

„Gera praktika yra sąžiningai vertinti dalykus – su visu jų niūrumu. Ir jei nesukelsime sau šoko, kad vėl imtume veikti, bus dar blogiau. Ukrainoje, visoje Europoje ir galbūt visame pasaulyje.

Ukrainai trūksta amunicijos ir ji priversta atsitraukti, Europa susiduria su iššūkiais, galinčiais tapti 5 straipsnio išbandymu, o pasaulyje atsiranda nestabilumas, nes autokratus padrąsina Rusijos veiksmai ir mūsų atsargus atsakas. Tai nėra pesimizmas. Tai faktas.

Nepagrįstas optimizmas yra saviapgaulė, jis mus demobilizuoja. Kaip galime tikėtis įtikinti visuomenę skirti daugiau lėšų gynybai, laikytis griežtesnės pozicijos prieš Rusiją ir remti rytinio flango šalis, jei lyderiai nepripažįsta, kad to skubiai reikia?“, – kėlė klausimą G. Landsbergis.

Paragino Vakarus imtis veiksmų

Ministras pažymėjo, kad reikia imtis veiksmų dabar, nes „rytoj gali būti per vėlu“.

„Mums reikia postūmio, sukrėtimo, šoko, kuris mus pažadintų. Karas dar nesibaigė, jis toli gražu nėra laimėtas, priešas labai gyvas, o mūsų Europos ateitis pastatyta ant kortos.

Neabejoju, kad Vakarai gali padėti Ukrainai laimėti šį karą. Tai faktas. Taip pat aišku, kad Rusijos pramoninė galia neprilygsta susivienijusiems Vakarams.

Mums netrūksta pajėgumų, mums trūksta politinės valios ir skubos, būtinos Ukrainai paremti ir mūsų kolektyviniam saugumui palaikyti. Kita vertus, Rusija yra pasiryžusi sunaikinti Ukrainą ir atkurti Rusijos imperiją. Kada pradėsime naudotis savo pajėgumais, kad nuo to atgrasytume?

Šiuo metu mes esame atvira knyga savo priešininkui – aiškios raudonos linijos dėl nesikišimo, nesutarimai dėl tolesnio pagalbos teikimo ir optimistinis aklumas didėjančiai rizikai. Nerodome jokios skubos didinti savo pasirengimą.

Strateginiu požiūriu tikslas turėtų būti pakeisti V. Putino skaičiavimus. Sutrikdyti padėtį. Žinau, kad tai nelengva, bet geriau pripažinti klaidas ir nubrėžti naują kelią į priekį, o ne užsiimti tuščia savigyra.

Taigi taip, iš Miuncheno grįžtu šiek tiek niūrus“, – rašė ministras.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!