Kaimynai baisisi Radviliškio rajono tarnybų darbu – atėmė moters vaikus ir įdėjo spiralę

Naujienos

Kaimynai ir aplinkiniai pasibaisėję – šalia gyvenanti šeima patiria valstybės institucijų terorą. Žmonės gerai atsiliepia apie šią šeimą ir niekaip nesupranta, kaip Radviliškio rajono tarnybos galėjo pačios nuspręsti, kad jaunai mamai reikalinga ilgalaikė kontracepcija. Situaciją aiškinosi laida „TV Pagalba“.

Į „TV Pagalbos“ studiją atvykusi moteris teigė, kad iš jos kaimynės Jolantos neteisėtai atimti vaikai. Beveik 5 metus šeimą pažįstanti Radviliškio rajono gyventoja tikino puikiai mačiusi, kaip atžalos buvo atsakingai auginamos, tad yra įsitikinusi, kad pagrindo tokiam tarnybų sprendimui nėra.

„Šeima yra tvarkinga, negerianti, turi savo ūkį, žemės, augina vištas. Dėl ko atėmė? Tikrai yra klausimas. <…> Kai ji pagimdė berniuką, atėjo socialinė ir liepė pasirašyti raštą, kad ji atsisako vaikų. Kiek mačiau raštą, ten buvo parašyta, kad ji nesuvokia aplinkos.

Laida „TV Pagalba“ (nuotr. stop kadras)

Kuri ką tik pagimdžiusi moteris gali suvokti? Jai galėjo būti pogimdyvinė depresija, galėjo visko atsitikti. Ji buvo viena palatoje, jai pirmiausia turėjo suteikti pagalbą, bet pakišo popierius“, – pasakojo laidos pašnekovė.

Neleido augti ir su seneliais

Minima šeima – vieniša mama Jolanta, iš kurios ir buvo atimti du vaikai, bei jos tėvai. Būtent močiutei ir buvo perleista anūkų globa, tačiau šiuo metu vaikai negyvena nei su mama, nei su seneliais.

„Kitos instancijos nustatė, kad vaikams tuose namuose nėra saugi aplinka. Klausimas ir kyla – kokiu pagrindu paėmė vaikus? Aš dalyvavau atėmime, kai atvažiavo paimti vaikus, kokiu pagrindu juos atima. Du nusižengimai. Kokie?

Laida „TV Pagalba“ (nuotr. stop kadras)

Sako, močiutė neišlaikė globėjos testo. Močiutė ir senelis praėjo visus kursus, dar nebuvo laikę jokio testo. O mums vaikų teisės įrodinėjo, kad neišlaikė. O koks kitas punktas nesakė“, – negalėjo suprasti Jolantos kaimynė.

Pati Jolanta tikino, kad niekada nesudarė jokios situacijos, dėl kurios vaikams galėtų kilti pavojus. Negana to, jauna moteris teigė, kad jai buvo įdėta kontraceptinė priemonė – spiralė.

Laidą „TV Pagalba“ žiūrėkite kiekvieną darbo dieną 16:30 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TV Pagalba“.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt