Traukiantis Anušauskui, G.Landsbergis sako, kad KAM reikia daugiau energijos ir spartos

Naujienos

Valdančiųjų konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako pasitikintis premjerės sprendimu pakeisti krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską, nes krašto apsaugos sistemai reikalinga „papildoma energija ir didesnė sparta“.

„Kaip partijos pirmininkas, pasitikiu ministre pirmininke bei palaikau jos sprendimus bei nuolatines pastangas stiprinant Lietuvos saugumą bei atliekant kitus svarbius, sudėtingus darbus“, – BNS perduotame komentare šeštadienį sakė ministras.

„Premjerė mato platų, sisteminį vaizdą. Reikalinga papildoma energija ir didesnė sparta, Lietuvai rengiantis visiems sudėtingiausiems scenarijams“, – pridūrė jis.

I. Šimonytė: A. Anušauskas traukiasi, nes iš ministro tikimasi „maksimalaus įsitraukimo“

Panašiai kalbėjusi ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė šeštadienį feisbuke rašė, kad A. Anušauskas traukiasi dėl lūkesčių per likusį kadencijos laikotarpį Lietuvos saugumo labui padaryti „dar daugiau ir greičiau“, o iš ministro šiuo metu tikimasi „maksimalaus įsitraukimo“.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis (TS-LKD) nenurodė, kad ministro pareigose galėtų pakeisti A. Anušauską.

„TS-LKD rimtai žiūri į valstybės gynybą, todėl neabejoju, kad turime stiprių politikų, gerai ir profesionaliai galinčių dirbti sparčiau stiprinant nacionalinį valstybės saugumą bei gynybą“, – sakė jis.

Dalis politikų svarsto, jog šias pareigas galėtų užimti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas, konservatorius Laurynas Kasčiūnas.

Prezidentūra teigia, kad sprendimai dėl Krašto apsaugos ministerijos vadovybės kaitos bus priimti kitą savaitę. Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda susitiks su premjere aptarti situacijos.

Kasčiūnas nekomentuoja permainų Vyriausybėje

Realiausiu kandidatu pakeisti krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską tituluojamas Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas permainų Vyriausybėje komentuoti nenori. Politikas nesileidžia į detales ir paklaustas apie galimybes pačiam sėsti į ministerijos vadovo kėdę.

„Ministrus, premjerės teikimu, skiria ir atleidžia prezidentas. Tai yra valstybės vadovo ir Vyriausybės vadovės reikalas“, – šeštadienį Eltai teigė L. Kasčiūnas.

Politikas nenorėjo komentuoti, ar apie galimą A. Anušausko pareigų perėmimą jau kalbėjo su premjere Ingrida Šimonyte.

„Nekomentuosiu jokių interpretacijų“, – tepasakė jis.

ELTA primena, kad penktadienį socialiniuose tinkluose pasirodė žurnalisto Edmundo Jakilaičio dviprasmiškas įrašas, sukėlęs įtarimą, jog ministras A. Anušauskas traukiasi iš pareigų.

Pasirodžius šiam įrašui, ELTA susisiekė su A. Anušausku. Visgi, jis tokios informacijos nei tvirtino, nei neigė – tik nukreipė apie galimą atsistatydinimą teirautis paties E. Jakilaičio.

Spėliojant, ar pasirodžiusi informacija yra teisinga, penktadienio vakarą Vyriausybės spaudos tarnyba išplatino pranešimą, kuriuo patvirtino, jog premjerė Ingrida Šimonytė gavo A. Anušausko prašymą atsistatydinti.

Šeštadienį A. Anušauskas susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!