V.Landsbergis prabilo apie šalia jo sėdėjusį GRU žudiką: „Toks yra gyvenimas žudikų valstybės kaimynystėje“

Naujienos

Prieš kelerius metus Laisvosios Rusijos forumo renginyje Vilniuje šalia karinės žvalgybos GRU specialiojo dalinio žudiko Ivano Žigariovo sėdėjęs pirmasis atkurtos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis sako, kad toks yra gyvenimas šalia žudikų valstybės, bet nesiūlo Lietuvai užsidaryti nuo pasaulio vien dėl to, kad GRU siuntinėja savo žudikus.

Leidinio „The Insider“ žurnalistai atskleidė, kad Rusijos karinė žvalgyba GRU ne tik infiltruoja „nelegalus“ užsienio valstybėse, bet ir turi „vidaus nelegalus“, kurie stengiasi prisiplakti prie Rusijos disidentų bei opozicijos.

Už tai atsakingas specialus GRU dalinys 29155, kuris labiausiai žinomas dėl atakų Solsberyje 2018 metais, kai panaudojus nervus paralyžiuojančią substanciją Novičiok buvo kėsinamasi nužudyti buvusį savo agentą Sergejų Skripalį ir jo dukrą.

Šio specialaus GRU dalinio atstovas I. Žigariovas vaidino geologą, kuris savo laisvalaikį skiria kovai už žmogaus teises. I. Žigariovas infiltravosi į keletą Rusijos disidentų organizacijų: Laisvąjį Rusijos forumą, Sacharovo centrą Maskvoje ir Helsinkio grupę. Į Laisvąjį Rusijos forumą I. Žigariovas pateko 2017 metais, tais metais jis buvo nufotografuotas sėdintis beveik prie pat V. Landsbergio.

Nežinau, ar matėte, bet leidinys „The Insider“ paviešino, kad Rusijos karinė žvalgyba GRU stengėsi infiltruoti savo atstovus į įvairias nevyriausybines Rusijos organizacijas. Pavyzdžiui, toks I. Žigariovas dalyvaudavo Laisvosios Rusijos forumo renginiuose, kurie vyksta Lietuvoje. Jis net yra nufotografuotas sėdintis prie jūsų 2017 metais. I. Žigariovas priklauso GRU specialiajam daliniui 29155, kuris prisidėjo prie Solsberio atakų Jungtinėje Karalystėje, kai buvo panaudota nervus paralyžiuojanti medžiaga Novičiok. Realiai jūs 2017 metais sėdėjote prie pat GRU žudiko. 

Visko gali būti. Žmogus gali ateiti, atsisėsti, tu jo neklausi, ar jis kartais nėra žudikas. Gerai, kad tavęs tuo metu nežudo ir viskas tuo baigiasi.

Jūsų nuomone, ar tai reiškia, kad mes visai negalime apsisaugoti nuo to? Negalime užkirsti GRU patekti į mūsų teritoriją? Neveikia jokie filtrai?

Aš nežinau, ar galima visus išfiltruoti, kiekvieną atvykstantį į kokį nors renginį peršviesti ir žinoti, kas jis toks.

Bet tada išeina, kad pavojinga – ir jums, ir kitiems žmonėms. 

Yra pavojinga, bet ir gatvėje pavojinga. Gali eiti gatve, prie tavęs prieis žudikas ir padarys, ką reikia. Toks gyvenimas žudikų valstybės kaimynystėje.

Bet gal tuomet mums nereikėtų rengti Rusijos opozicionierių pasisėdėjimų Lietuvoje?

Vien dėl to, kad į tuos pasisėdėjimus gali būti atsiųsti labai blogi žmonės – vienas kitas, tai tada iš viso užsidaryti ir nieko nerengti? Aš nemanau, kad čia yra tokio masto problema, kad reiktų užsidaryti, nieko iš Rusijos neįsileisti – nė vieno, nes jis gali būti žudikas.

Tik kad galėjote jūs nukentėti, galėjo kiti nukentėti…

Galėjau, bet jeigu aš kur nors esu, ateina atsisėda prie manęs žmogus, argi aš turiu jo klausti, kas tamsta toks, gal kartais žudikas. Aš taip nesielgiu ir taip negalvoju.

O jūs iš principo tikriausiai visuomet turite atsargumo, kad reikia galvoti, ką ir su kuo kalbate, nes visokių tų žmonių yra aplinkui?

Visada visokių gali būti. Taip, kad čia nelabai ką nors iš manęs išspausit.

Tai nesistengiu išspausti, noriu tik nuomonę sužinoti.

Būtų keista, jeigu jie nesiųstų šnipų. Tikriausiai, kad siunčia į tokius renginius.

Matyt, reikia priimti kaip realybę…

Taip, mes gyvenam tokiam pasauly, turim tokį kaimyną.

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt