Vaikams uždėjo pasiklausymo įrangą: tai, ką išgirdo viename Vilniaus darželyje, vadina didžiausiu košmaru

Naujienos

Iš tėvų gautuose garso įrašuose rėkiama, grasinama vaikams, jie vadinami „prietrankomis“ ir „dūromis“. Grupelė tėvų, neištvėrę darželio „Žvangutis“ pedagogių smurto prieš jų vaikus, ant kojų sukelė ne vieną tarnybą ir 7 tėvai nusprendė į šį darželį vaikų nebevesti.  Vilniaus darželio direktorė pakomentavo situaciją.

Pasak R. Vėželytės, tėvai kreipėsi į darželio administraciją lapkričio 17 d. Kitą dieną po tėvų kreipimosi surengtame bendrame susitikime su grupės tėvais, darbuotojais ir Vaikų gerovės komisijos nariais susipažinta su garso įrašais, kuriuose girdimas ir žodinis, ir fizinis smurtas.

„Vienas darbuotojas keldamas balsą grasino, įžeidinėjo vaikus, kiti du darbuotojai – tylėjo, nereagavo“, – tv3.lt portalui patikslino darželio direktorė.

„Dūra“ ir „prietranka“  štai, kaip kalbama su vaikais

Vaikų tėvai su TV3 žiniomis pasidalino garso įrašais, kuriuose girdimi riksmai ant vaikų ir grasinimai išmesti per langą. Taip pat garsai, panašūs į purtymą. Pasak tėvų, daugiausiai šaukė padėjėja, tačiau dvi auklėtojos taip pat.

Lopšelis - darželis „Žvangutis“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

„Kad tu prisišikus, Jėzus Marija. Ir ko tu ateini prisidirbus, kodėl nesakai? Nežinai? Tu nieko nežinai, tu baubt žinai ir apsišikt va iki ausų. Fu, kokia smarvė“, – ant mergaitės buvo rėkiama garso įraše.

Taip pat rėkiama ant vaikų už keliamą triukšmą.

„Aš tavęs klausiu, kodėl rėki šitaip, kaip pasiutus? Aš į tave negaliu žiūrėt, besarmate tu. Dar ji man staugs. Tau mama viską daro, o mes nedarysim, pati pasidarysi“ , – šaukė moteris.

Įraše mergaitė vadinama „prietranka“ ir „dūra“, kol girdisi net kelių vaikų verksmas.

„Jei dar cypsi, eisi va ten ir sėdėsi viena <…> Išvarysim tave iš darželio arba iškviesim policiją, tegul veža tave. Visi vaikai kaip vaikai, tik [tu] ne tokia. Viskas, paskambinsiu policijai“, – grasino kitame įraše.

„Smurtavusios darbuotojos atleistos“

Vilniaus „Žvangutis“ darželio direktorė pakomentavo situaciją.

„Apmaudu, kad pedagogo darbą dirbantys žmonės taip apskritai gali pasielgti, kai turėtų būti pavyzdys tiek savo ugdomiems vaikams, tiek aplinkiniams. Toks elgesys netoleruotinas ir visiškai nepateisinamas“, – tv3.lt portalui raštu tik sutiko pakomentuoti darželio direktorė.

Vaikai darželyje (nuotr. SCANPIX)

„Smurtavusios darbuotojos atleistos prieš du mėnesius: viena iš karto po tėvų susitikimo, kitos dvi, pripažintos stebėtojomis, taip pat atleistos iš darbo pačių prašymu“, – patikino darželio direktorė R. Vėželytė.

Vaikų košmarai ir baimė valgyti, kad išsiteplios

Tėvai sakė, jog vaikai į darželį eidavo su ašaromis. Pastebėjo, kad buvę ramūs vaikai tapo agresyvūs. Viena mama pasakė, kad jos vaikas namie pradėjo žaisti agresyvų žaidimą imituodamas, kad rėkia ant jos dukros. Todėl išleido vaiką į darželį su garso įrašymo įranga.

„Prasidėjo naktiniai košmarai, ji nevalgydavo namie. Galvojome, gal nauja aplinka. Bet prasidėjo tokios kalbos: atsisėda ant puoduko ir sako, aš bijau sisioti. Vieną dieną ji sako, atsargiai su peiliu, aš tau nupjausiu nosį, sėdėsi subintuota. Kitą dieną sako, aš bijau valgyti, nes išsitepliosiu“, – apie nerimą keliantį vaiko elgesį žurnalistei pasakojo Laura (vardas ir pavardė – pakeisti).

„Kas jau pradėjo atrodyti labai keistai – pasiimdavau vaiką be proto ištroškusį. Jau prie durų jis pradėdavo prašyti atsigerti, be proto norėjo valgyti, tiesiog šaukdavo prie šaldytuvo. Valgydavo viską iš eilės, vos ne pasislėpęs“, – prisiminė kita LRT.lt kalbinta mama Dovilė.

Užsiminus apie tai auklėtojoms, jos tikino, kad viskas yra gerai, vaikai darželyje pavalgo. Tik vėliau tėvai sužinojo, kad vaikams buvo duodama tik pusė porcijos maisto, kad jie neitų į tualetą.

Įsitraukė įvairios tarnybos

Naujienų portalui tv3.lt direktorė raštu atsakė, kad buvo kreipiamasi į Vaiko psichologinę pagalbos tarnybą konsultacijai, informuotas Savivaldybės Ikimokyklinis skyrius ir policija. Taip pat apie įvykius iš direktorės buvo pranešta Valstybės Vaikų teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai, tačiau ši neatvyko į darželį patikrinti.

Verkiantis vaikas, policija (nuotr. 123fr.com, Irmantas Gelūnas/BNS)

LRT.lt pirmasis paskelbė apie tai. Tėvai piktinosi, jog Tarnyba nesiėmė tinkamų priemonių ir neapsilankė darželyje, o atsiuntė formalų atsakymą.

Kaip sakė direktorė R. Vėželytė, po šio įvykio visi darželio darbuotojai išklausė mokymus apie smurto atpažinimą ir stabdymą, streso įveikimą ir apie pedagogą, kaip vaiko autoritetą.

Jeigu turite daugiau informacijos apie šią situaciją ir norėtumėte papasakoti, lauksime jūsų laiškų el. paštu   [email protected]

Šaltinis: tv3.lt

 

Patiko? Pasidalinkit! Ačiū. 🙏
Laisvadienis.lt
error: Alert: Content is protected !!