Vaiko teisės atsiima savo ieškinį prieš Vilčinskų šeimą: nebesieks atimti vaikų

Naujienos

Vaiko teisių specialistai nebesiekia apriboti tėvų valdžią Vilčinskams

Vaiko teisių specialistai nebesiekia apriboti tėvų valdžią Vilčinskams – jie atsiėmė ieškinį iš teismo.

„Kauno apylinkės teisme yra priimta nutartis, ja civilinė byla yra nutraukta, nutartis buvo priimta vasario 22 dieną“, – antradienį sakė Kauno apylinkės teismo atstovė Tautvilė Merkevičiūtė.

Pasak jos, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka buvo išnagrinėtas ieškovo – Vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybos – prašymas dėl ieškinio atsisakymo.

Posėdis dėl neterminuoto tėvų valdžios apribojimo ir išlaikymo priteisimo turėjo vykti trečiadienį, vasario 28 dieną.

„Ieškinį atsiėmė, byla nutraukta, posėdžio nebus“, – sakė T. Merkevičiūtė.

Vaikai šeimai grąžinti sausio mėnesio pabaigoje

Sausio pabaigoje Kauno apygardos teismas konstatavo procedūrinius pažeidimus, kai iš poros pernai buvo paimti vaikai.

Kaip skelbė Kauno apygardos teismas, pirmosios instancijos teismas turėjo atsisakyti tenkinti Valstybės vaiko teisių apsaugos tarnybos prašymą išduoti teismo leidimą paimti tris vaikus, nes toks teismo leidimas negali būti išduotas iki vaikų paėmimo, į teismą buvo kreiptasi anksčiau nei buvo paimti vaikai: skundžiama nutartis buvo priimta 2023 m. gegužės 30 dieną, o vaikai buvo paimti 2023 m. birželio 1 dieną.

Po šios teismo nutarties vaikai buvo grąžinti Vilčinskams.

Vilčinskų vaikų paėmimo bei vykstant teigiamiems pokyčiams šeimoje, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba jau tada skelbė, kad ketina atsisakyti ieškinio dėl tėvų valdžios apribojimo ir išlaikymo vaikams priteisimo, nes siūlymai riboti tėvams teises gali būti peržiūrimi, keičiami arba jų atsisakoma visos bylos nagrinėjimo metu.

Vilčinskai pernai spalį stojo prieš teismą ir apskundė vaikų atėmimą

Tris savo vaikus iš globos namų pagrobę Mindaugas ir Inga Vilčinskai pernai spalį išsikovojo galimybę stoti prieš teismą, taip pat apskųsti vaikų paėmimą, nors terminas skundams jau buvo praėjęs. Anksčiau jų atžvilgiu dėl savo vaikų pagrobimo ir pasikėsinimo neteisėtai pereiti valstybės sieną buvo priimtas baudžiamasis įsakymas, kadangi pora sutiko su prokuroro pasiūlyta bausme, tačiau vėliau persigalvojo ir pareikalavo bylos nagrinėjimo teisme. Ši byla dabar jau nagrinėjama teisme, antradienį vyko jos posėdis.

Nors iš pradžių šis reikalavimas atmestas, Kauno apygardos teismas nusprendė, kad tai padaryta neteisėtai. Vilčinskai kaltinami pagrobę tris savo vaikus, kuriuos teismas buvo leidęs iš jų paimti. 5, 7 ir 9 metų vaikai, kuriuos pernai liepą galimai savavališkai iš Kaune esančio vaikų gerovės centro „Pastogė“ pasiėmė tėvai, rasti Lietuvos pasienyje su Baltarusija, kai, kaip teigė teisėsauga, šeima tikriausiai ketino kirsti sieną. Vaikų tėvus ir juos automobiliu vežusį asmenį sulaikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai. Vaikai iš šeimos buvo paimti pernai, nes jie nelankė mokyklos, neturėjo asmens dokumentų, nesilankė pas gydytojus, šeima nepriėmė siūlomos pagalbos.

Parengta remiantis ELTA.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt