Viršuliškių daugiabutyje iš 30-ties butų buvo apdrausti tik 15: jiems pasiūlytos nuomos kompensacijos

Naujienos

Lietuvos draudikų asociacijos direktorius Andrius Romanovskis tvirtina, kad nekilnojamąjį turtą (NT) apsidraudusiems sostinės Viršuliškių daugiabučio, kuriame kilo gaisras, gyventojams yra pasiūlyta nuomos kompensacija. Pasak jo, daug kas priklausys ir nuo to, ar apdraustas turtas buvo sprogimo epicentre.

„Kiek aš suprantu, žmonės, kurie buvo apsidraudę nekilnojamą turtą – jiems pasiūlyta nuomos kompensacija ir dabar labai priklausys, kurie atvejai yra tiesiogiai epicentre, kai kurie atvejai ne epicentre. Epicentro atvejais, draudiko žargonu, kalbant yra skaičiuojama „totali žala“, kada yra išmokama maksimali išmokos suma“, – Eltai teigė A. Romanovskis.

„Priklausys nuo žmogaus, jeigu jis nori, jam gali būti iš karto išmokama maksimali suma. Kita vertus gali būti taip, kad jeigu bus sprendžiama dėl to namo remonto ar kitų dalykų, tada gal bus vėliau mokama. Bet bus kalbamasi su žmonėmis, nes yra labai svarbus faktorius, kas bus su tuo namu, ar jis bus pripažintas netinkamu naudoti ar ne“, – tvirtino jis.

Taip pat, anot A. Romanovskio, svarbus faktorius bus ir tai, kaip žmonės norės tartis su draudimo bendrovėmis. Jo nuomone, efektyviausia būtų, jeigu gyventojai šiuo klausimu veiktų kartu, taip pat svarbi Vilniaus miesto savivaldybės lyderystė.

„Priklausys, ar dalis žmonių galės kažkaip grįžti į butus, kurie tiesiogiai nenukentėjo. Gal žmonės norės, kad draudikai dalyvautų, finansuotų dalimi atkūrimo darbus. Labai daug faktorių priklauso ir galiausiai viskas susiveda tarp žmogaus ir draudimo bendrovės sutarimų“, – sakė Lietuvos draudikų asociacijos direktorius.

„Iš draudikų požiūrio efektyviausia būtų, kad jie visi veiktų kažkaip kartu, nes didžiausias iššūkis ir klausimas dėl neapsidraudusių, kaip jie savo interesus finansinius apsaugos, ar čia savivaldybė dalyvaus ir čia savivaldybės lyderystė taip pat labai svarbi“, – pažymėjo jis.

Apdrausta 15 butų iš 30-ties

Lietuvos draudikų asociacijos direktoriaus duomenimis, name, kuriame įvyko sprogimas, apdrausti yra 15 butų iš 30. Preliminariais duomenimis, 7 butų savininkai apsidraudė tiek būstą, tiek kilnojamą turtą, 3 – tik būstą, 2 – kilnojamą turtą, o dėl likusių dar nėra tikslių duomenų, tačiau draudikai su gyventojais yra susisiekę.

„Preliminariai tikrai yra tų, kurie apsidraudę tik kilnojamą turtą, tokių yra 2. 7 tikrai apsidraudę tiek būstą, tiek kilnojamą turtą ir 3 tikrai apsidraudę tik būstą. Lieka dar trys sutartys, dėl kurių negaliu tiksliai pasakyti, kokio pobūdžio“, – tvirtino A. Romanovskis.

„Man atrodo, kad su visais gyventojais (susisiekta – ELTA), nebuvo žinių, kad kažko būtų nesuradę. Mano žiniomis su visais yra sukomunikuota, ar jie kreipėsi, ar draudikai. Dabar jau vyksta derinimas proceso“, – aiškino jis.

Galiausiai A. Romanovskis tvirtino, kad blogiausia situacija būtų tuomet, jeigu namas visiškai negalėtų būti eksploatuojamas, nes tai reikštų didžiausius finansinius nuostolius.

Daugiabutyje įvyko sprogimas

ELTA primena, kad antradienį Vilniuje Viršuliškių gatvėje esančiame daugiabutyje įvykus keliems sprogimams kilo gaisras. PAGD ir Bendrojo pagalbos centro duomenimis, kilęs gaisras išsiplėtė į keturis butus, esančius ketvirtame ir penktame namo aukštuose. Gaisro metu buvo pažeistos daugiabučio konstrukcijos, įgriuvo tarp degančių butų esanti perdanga.

Dėl kilusio gaisro evakuoti 30-ies butų gyventojai, 3 žmonės gaisro metu apsinuodijo smalkėmis. Policijos duomenimis, 28-erių ir 43-ejų namo gyventojos dėl apsinuodijimo smalkėmis gydomos ambulatoriškai, o 80-metė moteris dėl apsinuodijimo smalkėmis paguldyta į ligoninę.

Tarp sugriuvusių pastato konstrukcijų pastebėti žuvusių suaugusio ir vaiko kūnai. Sutvirtintus pastato konstrukcijas, žuvusiųjų kūnai buvo ištraukti.

Antradienį kilęs gaisras trečiadienio rytą likviduotas, ugniagesiai toliau vykdo baigiamuosius darbus.

Vilniaus miesto savivaldybė gaisro įvykio vietoje antradienį paskelbė ekstremaliąją situaciją. Dėl gyventojų saugumo teritorija yra aptverta, pastatas saugomas – budi policija ir ugniagesiai.

Suformuota avarijos tyrimo komisija, kuri nustatys avarijos priežastis ir teiks rekomendacijas dėl tolesnio pastato naudojimo. Policija renka informaciją tyrimui dėl gaisro aplinkybių.

Visiems evakuotiems žmonėms pasiūlytas apgyvendinimas viešbutyje savivaldybės lėšomis. Viešbutyje laikinai apgyvendinta 18 žmonių (iš jų du vaikai), likę evakuoti gyventojai apsisprendė apsistoti pas artimuosius.

Savivaldybė taip pat paragino gyventojus kreiptis dėl tikslinės pašalpos ir socialinio būsto suteikimo.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt