Kaune 20-metė moteris pagimdė apleistame name: medikų nekvietė, nes neturėjo telefono

Naujienos

Apleistame, ne kartą degusiame ir asocialių asmenų landyne paverstame name, dvidešimtmetė pagimdė sūnų. Jauna moteris kone parą su naujagimiu leido tarp šiukšlių. Ją apleistame name aptiko policijos pareigūnai, kuriuos važiuojančius pro šalį sustabdė neblaivūs asmenys.

Šiuo metu mama su berniuku ligoninėje, o pareigūnai aiškinasi sunkiai suvokiamo įvykio aplinkybes.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

„Važiuodami Tunelio gatve pareigūnai pastebėjo, jog ant šaligatvio asmenys juos stabdo, sustoję pasiteirauti, ar reikalinga pagalba, paaiškėjo, kad apleistame pastate pastebėta moteris, kuri buvo pagimdžiusi naujagimį“, – pasakoja Kauno policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Išvežė į Kauno klinikas

Dvidešimtmetė gimdyvė prasitarė, vaikelį pagimdžiusi beveik prieš parą, sekmadienį. Kodėl pagalbos neieškojo anksčiau, paaiškinimas nustebino.

„Buvo paminėta, kad mobiliojo ryšio telefono neturėjo, todėl negalėjo tarnybų išsikviesti“, – sako O. Vaitkevičienė.

Pareigūnai skubiai kvietė greitąją. Nepatvirtintais duomenimis, šie atvykę nukirpo kūdikio virkštelę ir skubiai mamą su naujagimiu nuvežė į Kauno klinikas.

„Moters ir naujagimio būklės buvo stabilios. Jų gyvybės funkcijos stabilios. Šiuo metu jų abiejų būklė gera. Mama nesilankius nėštumo metu pas gydytojus, tačiau pagal iš jos surinktą informaciją ir pagal naujagimio dydį, ir gyvybines funkcijas, mes sakome taip, tai išnešiotas naujagimis“, – komentuoja Kauno Klinikų Gimdymo skyriaus vedėjas Mindaugas Kliučinskas.

Neramumai kaiminystėje – dažni

Tai pirmasis moters vaikas. Pasak medikų, mažylis gimė išnešiotas. Gimdant tokioje nešvarioje aplinkoje, kurioje, kaip galima numanyti iš besimėtančių alkoholio butelių, ir girtaujama, kilo grėsmė ir mamos, ir kūdikio gyvybei.

„Infekcija, jei yra kontaktas su aplinka, bet gimdymo metu didelio kontakto su aplinka nėra, nebent būtų gausus kraujavimas“, – teigia M. Kliučinskas.

O šalia apleistos benamių landynės gyvenantys žmonės sako, kad kažkas vyksta kaimynystėje supratę tik kai prie namo sulėkė policijos ir greitosios automobiliai.

„Čia ne pirmą kartą kviesta ir greitoji, ir policija, ir kitus kartus ne tik, kad mes matydavom, bet ir visas rajonas ir matydavo, ir girdėdavo. O dabar kažkaip tyliai, greitai, juo labiau, kad ir šalta tai gimdyvei turėjo būti“, – sako kaimynė Giedrė.

Šis namas esą seniai tapusi dideliu galvos skausmu.

„Rinkdavosi tie klijų uostytojai, tai jie labai triukšmaudavo, tada jau ramindavom ir būdavo problemų“, – pasakoja Giedrė.

Kodėl jauna moteris pirmojo savo vaikelio atėjimui pasirinko tokią siaubingą vietą galbūt paaiškės po tyrimo. TV3 žurnalistų žiniomis, ji anksčiau gyveno Širvintų apylinkėse.

„Minėta moteris registruota Vilniaus apskrityje ir, pirminiais duomenimis, policijos pareigūnams ji nebuvo žinoma“, – komentuoja Kauno policijos atstovė.

Tolimesnis vaiko likimas neaiškus

Nežinoma ji buvo ir vaiko teisių specialistams. Tačiau su jauna mama jie jau spėjo pasikalbėti ligoninėje.

„Specialistai pabendravo su pačia mama, ji tebėra sveikatos įstaigoje, ir ji, ir vaikelis. Tai galiu pasakyt trumpai, kad mama pagalbą priima, bendradarbiaujanti yra“, – teigia vaiko teisių gynėja  Dalia Drungelienė.

Koks tolimesnis mamos ir berniuko likimas – nežinia. Vaiko teisių gynėjai aiškinasi, ar išėjusi iš ligoninės ji turės saugią aplinką, kur galėtų gyventi su sūneliu.

„Pas gimines galime apgyvendinti, jei priima pagalbą. Jei tokių neatsirastų, nors dar mums taip plačiai nepavyko išsiaiškinti, tada krizių centre galime kartu apgyvendinti, nes kūdikis jauno amžiaus, mama vaiko palikusi nebuvo“, – sako D. Drungelienė.

Aiškinamasi, ir kas yra vaikelio tėvas. Policija dėl įvykio pradėjo aplinkybių patikslinimą.

Šaltinis: tv3.lt

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
Laisvadienis.lt